Kampprogram

Dato Tidspunkt Hjemmehold Udebane Resultat Stats
09-04 14:00 Søllerød Gold Diggers (2) Amager Demons (5) 34-0
09-04 14:00 Triangle Razorbacks (1) Aarhus Tigers (4) 36-12
17-04 14:00 Copenhagen Towers (3) Herlev Rebels (6) 56-0
17-04 14:00 Horsens Stallions (7) AaB 89ers (8) 14-13
16-04 19:00 Triangle Razorbacks (CL) Prague Lions (CL) 20-7
22-04 14:00 Amager Demons (5) Aarhus Tigers (4) 33-25
23-04 14:00 Horsens Stallions (7) Copenhagen Towers (3) 0-46
24-04 14:00 Herlev Rebels (6) Søllerød Gold Diggers (2) 12-41
30-04 14:00 AaB 89ers (8) Herlev Rebels (6) 9-13
30-04 14:00 Søllerød Gold Diggers (2) Horsens Stallions (7) 48-0
30-04 14:00 Panthers Wroclaw(CL) Triangle Razorbacks (CL) 31-10
07-05 14:00 Amager Demons (5) AaB 89ers (8) 38-19
08-05 14:00 Aarhus Tigers (4) Horsens Stallions (7) 40-3
14-05 14:00 Søllerød Gold Diggers (2) Triangle Razorbacks (1) 7 – 23
16-05 14:00 Herlev Rebels (6) Copenhagen Towers (3) 7-50
21-05 14:00 AaB 89ers (8) Aarhus Tigers (4) 30 – 13
21-05 14:00 Horsens Stallions (7) Herlev Rebels (6) 13 – 6
22-05 14:00 Amager Demons (5) Triangle Razorbacks(1) 0-48
28-05 14:00 Søllerød Gold Diggers (2) Copenhagen Towers (3) 13-14
28-05 14:00 Aarhus Tigers (4) Amager Demons (5) 28 – 13
04-06 18:00 Triangle Razorbacks (1) Copenhagen Towers (3) 31-30
05-06 14:00 Herlev Rebels (6) Horsens Stallions (7) 40-15
11-06 14:00 AaB 89ers (8) Søllerød Gold Diggers (2) 20-40
12-06 14:00 Copenhagen Towers (3) Amager Demons (5) 50-12
12-06 14:00 Aarhus Tigers (4) Triangle Razorbacks (1) 21-28
18-06 14:00 Herlev Rebels (6) AaB 89ers (8) 20-36
19-06 14:00 Copenhagen Towers (3) Triangle Razorbacks (1) 20-13
25-06 14:00 Søllerød Gold Diggers (2) Aarhus Tigers (4) 34 – 21
25-06 14:00 Triangle Razorbacks (1) AaB 89ers (8) 41 – 0
26-06 14:00 Amager Demons (5) Horsens Stallions (7) 51 – 8

Sommerpause

13-08 19:00 Triangle Razorbacks (1) Herlev Rebels (6) 46-16
14-08 14:00 Amager Demons (5) Søllerød Gold Diggers (2) 13-44
20-08 14:00 Copenhagen Towers (3) AaB 89ers 42-14
21-08 14:00 Horsens Stallions (7) Aarhus Tigers (4) 0-42
26-08 19:00 Copenhagen Towers (3) Søllerød Gold Diggers (2) 11-6
27-08 14:00 Horsens Stallions (7) Triangle Razorbacks (1) 0-50
28-08 14:00 Aarhus Tigers (4) Herlev Rebels (6) 44-0
03-09 14:00 AaB 89ers (8) Amager Demons (5) 29 – 15
10-09 14:00 Aarhus Tigers (4) Copenhagen Towers (3) 23-44
10-09 19:00 Triangle Razorbacks (1) Søllerød Gold Diggers (2) 35-13
11-09 14:00 Herlev Rebels (6) Amager Demons (5) 33-40
11-09 14:00 AaB 89ers (8) Horsens Stallions (7) 34-6

Wildcard

17-09 14:00 Aab 89ers Amager Demons 8-14
17-09 16:00 Søllerød Gold Diggers Aarhus Tigers 27-26

Semifinaler

23-09 20:30 Triangle Razorbacks Søllerød Gold Diggers 35-28
24-09 16:00 Copenhagen Towers Amager Demons 49-14

Mermaid Bowl

08-10 16:00 Copenhagen Towers Triangle Razorbacks